Wij hebben deelgenomen aan de door het Ministerie Volksgezondheid, Welzijn en Sport georganiseerde conferentie ‘Play IT Safe’ op 25 maart 2019.
In het verleden hebben wij privacy via één van onze social media kanalen onder de aandacht gebracht. Wij beschouwen privacy een top prioriteit!
Wij blijven als organisatie up-to-date met dergelijke ontwikkelingen door het volgen van seminars, cursussen, het gebruiken van de juiste (menselijke) middelen en gereedschappen.
Ben jij je bewust van wat je allemaal deelt en hoe deze gegevens worden misbruikt/gebruikt? Niets is gratis … je betaalt met jouw gegevens.
Data mining is één van de gereedschappen welke wordt gebruikt. Een ander voorbeeld is ‘social listening’ waarbij software niet alleen tekst uit jouw social media kanalen haalt en analyseert maar ook plaatjes en ’emoticons’.
Applicaties die laten zien op een landkaart waar jij woont en welke ziekte(n) jij hebt is nog een voorbeeld.
De nieuwe Europese privacy wetgeving (Algemene Verordening Gegevensbescherming) is een directe consequenties van dit alles.
De website die allerlei risico’s uitlegt van Internet gebruik: https://www.safeinternetbanking.be/en
Een goed voorbeeld van identiteitsfraude wordt getoond in het filmpje:
https://www.youtube.com/watch?v=F7pYHN9iC9I&feature=youtu.be[/v